آموزش, تجهیزات جانبی, گرانس

نرم افزار محاسبه وزن گرانس ( تعیین وزن پلاک )

ezgsssif 5 4c438errrdasdsavered
Rate this post

نرم‌افزار وزن گرانس، محاسبه دقیق وزن طلا

نرم افزار وزن گرانس عنوان مقاله ای است که قرار است در باب اولین نرم افزار محاسبه کننده وزن پلاک های طلا بخوانیم .

روش محاسبه دقیق وزن طلا شاید سؤال خیلی از مردم باشد، اما درواقع یکی از دغدغه‌های طلاسازها هم به شمار می‌آید. این روزها بسیاری از مشتری‌ها دوست دارند طرحی را به طلاساز بدهند و از روی آن طرح پلاک، انگشتر و یا هر چیز دیگری را بسازند.

در این شرایط شاید اولین سؤال مشتری در مورد وزن و قیمت دقیق کار باشد؛ اما شاید شما به‌عنوان یک طلاساز تازه‌کار از خودتان بپرسید "درکاری که هنوز آماده نشده چطور وزن و قیمت دقیقی ارائه بدهم؟"

. بهتر است بدانید که در طلاسازی مانند بسیاری دیگر از حرفه‌ها نرم‌افزارهایی وجود دارد که کار را آسان‌تر می‌کنند. نرم‌افزار گرانس اولین نرم‌افزار وزن بود که در حرفه طلاسازی به کار گرفته شد و هنوز هم جزو کامل‌ترین نرم‌افزارهای محاسبه‌گر طلا به شمار می‌آید. در این مطلب شما در موردمحاسبه دقیق وزن طلا به‌وسیله‌ی نرم‌افزار گرانس اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

نرم‌افزار وزن گرانس

در گذشته به‌صورت سنتی طلا برش داده می‌شد، لذا محاسبه وزن دقیق طلا برای سفارش مشتری ممکن نبود و وزنی که طلاساز به مشتری می‌داد تقریبی بود، بنابراین احتمال خطا بالا بود. وقتی دستگاه‌های لیزر وارد تعرفه طلا سازی شد جای خالی نرم‌افزاری محاسبه‌گر احساس می‌شد.

نرم‌افزار وزن طلا به اسم گرانس این مشکل را حل کرد. به‌عنوان یک طلاساز اگر قطر مشخص یا مشخصات سفارش را به این نرم‌افزار بدهید می‌توانید وزن و قیمت دقیق سفارش را تعیین کنید. نرم‌افزار محاسبه وزن طلای گرانس مخصوص طلاسازان لیزر کار است. این نرم‌افزار اولین و کامل‌ترین نرم‌افزار محاسبه‌گر وزن طلا به شمار می‌آید.

granes 2 1024x700 1

محاسبه دقیق وزن طلا با نرم‌افزار وزن گرانس

نرم افزار وزن گرانس دارای گزینه‌ها و تنظیماتی است که با توجه به اطلاعاتی که به آن داده می‌شود وزن و قیمت طلا را مشخص می‌کند. در حین استفاده این نرم‌افزار بخش هایی شامل  مساحت، قطر، وزن و قیمت را مشاهده می‌کنید.

برای محاسبه دقیق وزن طلا در این نرم‌افزار پلاک طلایی را که مشتری درخواست کرده، انتخاب کنید. قطر کار را که برای طلا سازی بر اساس "در" است، مشخص کنید و دکمه محاسبه را بزنید سپس مشاهده خواهید کرد که وزن به گرم نمایش داده می‌شود.

آنچه قرار است در قسمت تنظیمات اعمال شود به‌صورت موردی در زیر توضیح داده می‌شود:

واحد

تنظیمات نرم‌افزار گرانس در قسمت واحد، واحدهای مختلفی وجود دارد که می‌توان یکی از آن‌ها را انتخاب کرد( میلی‌متر، میکرومتر، در).

 بازه‌ای

تنظیمات نرم‌افزار گرانس در قسمت بازه‌ای، در قسمت بعدی بخش بازه‌ای است که اگر تیک آن را بزنید بازه ۳۰ درصد کمینه و بیشینه را به شما نشان می‌دهد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

بازه‌ی قطر

 بخش بعدی بازه قطر است، بازه قطر از در ۲۰ تا در ۸۰ است که می‌توانید کمینه و بیشینه آن را در این بازه تعیین کنید بر اساس کارگاه، میزان بازه قطر متفاوت است معمولاً پایین‌تر از ۲۰ و بالاتر از بازه ۸۰ در دستگاه لیزر استفاده نمی شود.

ضریب تصحیح

 بخش بعدی ضریب تصحیح است، برخی مواقع چرخ نورد طلاساز دچار مشکل می‌شود یا بر اساس کارکرد زیاد در طول زمان چرخه نورد موج برمی‌دارد.

ایجاد موج روی ورقه طلا باعث می‌شود محاسبه دقیق وزن طلا صورت نگیرد؛ اما در نرم‌افزار گرانس اگر وزن طلا را در قسمت وزن ثانویه وارد کنید و سپس تیک ضریب تصحیح را بزنید و به صفحه اصلی برگردید و گزینه محاسبه را بزنید، وزن اصلی تصحیح می‌شود.

اگر شما مقدار قطر را تغییر دهید در تمام‌کارها این ضریب مورداستفاده قرار می‌گیرد. ضریب تصحیح باعث می‌شود که شما از وزن صحیح چرخه نورد اطمینان حاصل کنید.

واحد قیمت

واحد اولین بخش قیمت واحد است که در آنجا قیمت طلا به‌روز وارد می‌شود. سیستم به‌صورت خودکار بعد از واردکردن وزن قیمت را به شما نشان می‌دهد.

اجرت

قسمت دیگری به نام اجرت وجود دارد. به این صورت که اگر تیک آن را بزنید دو قسمت برای شما فعال می‌شود.

طرحی را در نظر بگیرید که به‌عنوان اجرت مبلغ مشخصی را بابت آن از مشتری می‌گیرید این مبلغ را در قسمت اجرت وارد کنید سپس دکمه محاسبه را بزنید که مبلغ اجرت به‌علاوه قیمت طلا برای شما به نمایش خواهد آمد.

قسمت بعدی مربوط به درصد است در برخی موارد شما اجرت کار را به‌صورت درصد دریافت می‌کنید در بخش درصد مقدار را وارد کنید سپس دکمه محاسبه را بزنید سپس مبلغ نهایی را مشاهده خواهید کرد.

مالیات

بخش انتهای قیمت‌ها مربوط به مالیات است تیک آن را بزنید و مالیات را به درصد وارد کنید سپس دکمه محاسبه را بزنید.

جنس

جنس، بخش دیگری از تنظیمات برنامه محاسبه دقیق طلا، گرانس است. در قسمت جنس (طلا، نقره، برنج ) وجود دارد. همچنین می‌توانید فلزی یا غیرفلزی یا طلایی با عیار جدید وارد یا حذف کنید.

کسر پرداختی

کسر پرداخت یکی دیگر از تنظیمات نرم‌افزار گرانس است. اگر تیک کسر پرداختی را بزنید دو قسمت برای شما به نمایش می‌گذارد، مقدار و درصد. اگر طلایی زیر پرداخت رفت و مقداری از وزن آن کم شد با این نرم‌افزار می‌توانید مقدار و یا درصد کسر وزن را محاسبه کنید.

ذخیره‌سازی

ذخیره‌سازی این امکان را به شما می‌دهد که گزارش تمام‌کارهای که در طول روز با نرم‌افزار گرانس انجام داده‌اید را مشاهده کنید. گاهی پیش می‌آید که جزئیات سفارشی و یا محاسبه دقیق وزن طلا را فراموش ‌کنید که در این حالت ذخیره‌سازی در تنظیمات نرم‌افزار گرانس به شما کمک می‌کند.

در بخش ذخیره‌سازی می‌توانید تاریخ ساعت وزن در و قیمت کار را ببینید اگر از دکمه حذف تمام لاگ ها استفاده کنید کلیه اطلاعات ذخیره پاک می‌شود. قسمت ذخیره‌سازی را می‌توانید در پایان هرروز یا هر هفته و یا در پایان هرماه پاک‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *