آموزش, تجهیزات جانبی, قطعات یدکی, ماگنس

دستگاه مکنده گرده طلای ماگنس

ezgsssif 5 4c4sdfsdasdsavered
magnes 3 1024x631 1

طلا ارزشمندترین فلز جهان و صنعت طلاسازی از درخشان‌ترین و باظرافت‌ترین صنایع محسوب می‌شود. یکی از مهم‌ترین مسائل در حوزه‌ی طلاسازی پیشگیری از هدررفت طلا به صورت گرد، حین پرداخت و برش است.
در این مطلب شما را با یکی از دستگاه‌های مفید و تخصصی در حوزه‌ی طلاسازی به نام دستگاه مکنده گرده طلای ماگنس آشنا خواهیم کرد که راه‌حلی عالی برای این مسئله فراهم کرده است.

دستگاه مکنده طلای ماگنس

این مکنده که با برند ماگنس معرفی می‌شود دستگاهی است که به صورت تخصصی برای بهبود فرایند طلاسازی و استخراج گرد طلای منتشر شده از عملیات برش زنی با لیزر طراحی و تولید شده است. این دستگاه در دو مدل ساده و سوپر پاور قابل ارائه بوده و می تواند بخش زیادی از سرمایه‌ی حوزه‌ی طلاسازی را بازگرداند.

پس از ورود دستگاه لیزر به ایران که موجب انقلاب گسترده‌ای در صنعت طلاسازی شد. مسئله هدر رفت گردهای حاصل از برش لیزر چندان مهم نبود. دلیل این امر آن بود که طلا در دهه‌های پیشین نسبت به اکنون ارزان‌تر بود. نوسانات استرس‌زای فعلی را نداشت و وزن اندکی از آن در قالب گرد، سرمایه‌ی سنگینی به‌شمار نمی‌رفت.
اما گذشت زمان، افزایش قیمت و هزینه های تولید، به مرور این آگاهی را ایجاد کرد که جمع آوری گرده طلا می تواند نقش مهمی در بازگشت سرمایه ایفا کند.

صنعتگران این حوزه، پیش از ورود دستگاه مکنده طلا استفاده از انواع جاروبرقی های خانگی و صنعتی را راه حلی برای معضل هدررفت طلا می‌دانستند. این روش علاوه بر مکش ناخالص، روند قالکاری و بازیافت را دشوار، پر زحمت و زمان‌بر می‌کرد . اما امروزه دستگاه مکنده گرده طلای ماگنس با ورود به این عرصه هم دشواری‌ها را هموارتر ساخته و هم حجم طلای قابل بازیافت را نیز تا 99% افزایش داده است.

.

تفاوت دستگاه مکنده  ماگنس با دیگر مکنده ها

 1.  در مقایسه‌ی دستگاه مکنده گرده طلای ماگنس و جاروبرقی خانگی می‌توان گفت هردو صدایی یکسان دارند. البته دوام و طول‌عمر مکنده ماگنس به‌مراتب بیشتر است.
 2.  دستگاه مکنده گرده طلای ماگنس می تواند در فشار و حرارت بالا همچنان به کار خود ادامه دهد زیرا دارای موتوری از نوع سانتریفیوژ است؛ برخلاف موتور جاروبرقی که از این نوع نیست و به دلیل نداشتن قدرت کافی ممکن است. در شرایط پرفشار دچار سوختگی شود.
 3.  نمایشگر دمای این مکنده اعدادی دقیق به شما نشان می‌دهد که به سنجش بهتر وضعیت دستگاه حین کار کمک می‌کند. فیلتر خنک‌کننده‌ی آن نیز مانع افزایش دمای دستگاه خواهد شد.
 4. میزان مکشی که برای جمع‌آوری کامل گردهای ریز طلا موردنیاز است، در جاروبرقی‌های خانگی و صنعتی وجود ندارد؛ در نتیجه با به‌کارگیری آن‌ها، میزان طلای زیادی از دست می‌رود که به ضرر تولیدکنندگان است.
  آنچه در مکنده طلای ماگنس شاهدش هستیم قدرت مکشی خارق العاده است که متناسب با ذرات ریز طلا طراحی شده است. سازندگان این دستگاه به شما اطمینان می دهند که تا 99% سرمایه‌ی شما بازخواهد گشت که درصدی شایان توجه خواهدبود.
 5.  در صورت استفاده از جاروبرقی به عنوان جمع کننده طلا، باید تا به حد نصاب رسیدن گرده‌ها صبر کرده و سپس اقدام به قالکاری نمود، این روش علاوه بر زمان‌بری و زحمت زیاد، نتیجه لازم را هم نخواهد داد اما طلاساز می تواند با انتخاب مکنده ماگنس گرده برش تنها یک پلاک کوچک را جمع و به مرحله قالکاری برساند.

ویژگی های فنی دستگاه مکنده ماگنس

 •  هر مخزن جمع آوری گرد و غبار در مکنده ماگنس، مجهز به 3 فیلتر پلیمری، کاغذی و آهن ربایی است.
 •  در نوع سوپر پاور دستگاه مکنده ماگنس، فن خنک‌کننده قادر است دمای حاصل از کارکرد موتور را کنترل کند.
 •  دما و میزان مکش این جمع کننده طلا قابل تنظیم و مشاهده است که در صورت افزایش، دستگاه دچار هیچ‌گونه اختلالی نخواهد شد.
 •  فیلترهای مکنده ماگنس از نوعی خاص هستند که حین خرید، توسط شرکت سازنده ارائه خواهد شد.
 •  ترموستات دما، مخزن گرد و غبار و کابل پاور صنعتی از دیگر امکاناتی است که می توان برای این دستگاه نام برد.

دیدیم که با مکنده طلای مگنس می‌توان تا چه‌میزان هدررفت‌ها را به سرمایه تبدیل کرد و از ضرر و خسارت در حوزه‌ی طلاسازی پیش‌گیری نمود. این دستگاه مفید و پرقابلیت می‌تواند تحولی دیگر برای صنعت طلاسازی به ارمغان آورد.

برای خرید مکنده ماگنس می توانید از طریق همین لینک اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *