جوش لیزر, هنر طلایی

دستگاه جوش لیزر

welding machine

یکی از روش های اتصال فلزات به یکدیگر استفاده از جوشکاری است. جوشکاری فلزات را می توان به روش های مختلفی انجام داد در این مقاله شرکت هنر طلایی قصد دارد که به معرفی انواع روش های جوشکاری فلزات به خصوص جوشکاری با کمک دستگاه لیزر جوش فلزات بپردازد .

IMG 7904

 

انواع روش های جوشکاری:

جوشکاری یکی از روش‌های اولیه برای وصل کردن فلزات به یکدیگر است برای اتصال فلزات روش های مختلفی وجود دارد روش هایی مانند جوش لیزری ، جوش آرگون ، جوش کربن دی اکسید ،جوش سنتی... جزو پرکاربرد ترین روش های جوشکاری هستند.

 

جوش لیزری:

در این روش پرتوی لیزر به سطح مورد نظر می تابد و حرارت لیزر باعث می شود که سطح مورد نظر اندکی ذوب شده و پس از خنک شدن آن دو قطعه به یکدیگر متصل شود نکته ایی که وجود دارد در جوش لیزر از هیچ مواد افزودنی استفاده نمی شود.

جوش آرگون:

در جوشکاری آرگون از الکترودی هایی استفاده می شود که دارای جنس تنگستن هستند. این الکترود ها وظیفه ی برقراری قوس الکتریکی دارد ولی ذوب نمیشود.

 

جوش کربن دی اکسید:

در روش جوش کربن دی اکسید نیازی نیست از الکترود تنگستنی استفاده کرد و می‌توان از هر الکترود دیگری که مدنظرمان است استفاده کنیم.گاز کربن دی اکسید در جوشکاری یک گاز حمایتی است زیرا گاز کربن دی اکسید به منطقه مورد نظر تزریق شده و یک منطقه حفاظتی برای جوش را ایجاد میکندو باعث می شود که هوا به آن منطقه برخورد نکند و ما از این روش برای فلزاتی که ضخامت بالایی دارند و یا ضد زنگ هستند استفاده می کنیم.

 

جوش سنتی :

منظور از روش سنتی روش های قدیمی است که برای جوشکاری مورد استفاده قرار میگرفته در این روش ها با کمک آتش و گازهای ساده فلزات ب یکدیگر متصل می شدند.

IMG 7927

کاربرد جوش لیزری در صنایع مختلف:

کاربرد جوش لیزر در صنایعی همچون صنعت الکترونیک ، صنعت خودرو ، صنعت هوا فضا یا جوش های فوق العاده ریز در صنعت پزشکی ، جوش نقطه ای استیل ، جوش دادن نقطه ای استیل ، ساخت قاب عینک ، جواهرسازی… است.

 

gold repair 1

مزایای جوش لیزر به نسبت سایر روش ها:

1.قابلیت ایجاد جوش در مواد غیر مشابه:

ما به کمک دستگاه جوش لیزری این توانایی را داریم موادی که یکسان نیستند و حتی با یکدیگر مشابه نیز نیستند را به یکدیگر متصل کنیم.

2.جوش با مقاومت بالا:

در جوش لیزری ما نیاز به مواد پرکننده و افزودنی نداریم و در جوش لیزری جوش مقاومت بالایی دارد و به مصرف کننده ی این دستگاه این امکان را می دهد که جوش تمیز داشسته باشد که نیاز به پرداخت نداشته باشد.

3.استفاده از گرمای کم به نسبت جوشکاری سنتی:

دستگاه جوش لیزر گرمای کمتری ایجاد می کند و همین باعث می شود که مشاغلی که نیاز به ظریف کاری بیشتری دارند مانند ساخت جواهرات از این نوع جوشکاری استفاده کنند و چون این دستگاه گرمای کمتری ایجاد میکند ردی بر روی قطعات از خود باقی نمیگذارد.

4.دقت بالا:

یکی ازمزایای دستگاه جوش لیزر این است که دقت بالایی دارد و می توان برای قطعات کوچیک کاربرد بالایی داشت باشد.

5.سرعت بالا:

به کمک دستگاه جوش لیزر می توان قطعات را به تعداد انبوه متصل کرد.

% 002

معایب دستگاه جوش لیزر:

یکی از عیب های دستگاه جوش لیزر هزینه ی بالای این دیتگاه در نگهداری و قطعات و تجهیزات این دستگاه است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 91300666-021 تماس حاصل فرمایید تا همکاران مجموعه هنر طلایی شما را در خرید این محصول یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *